Adaptacja przedszkolna , bądź później szkolna to jedno z najtrudniejszych doświadczeń dla dziecka. I nie tylko dla dziecka, dla rodzica również, o czym zdaje się mówić niewielu specjalistów. Z drugiej strony , to również nowe, wspaniałe możliwości i dla młodego człowieka i dla rodzica. Sztuką jest połączyć oba brzegi. Dla mnie tym , co łączy jest relacja, której istotnym komponentem jest poczucie przynależności i znaczenia. Relacja to kładka, swoisty most: , Dlatego wybrałam taki, a nie inny tytuł mojego nowego ebooka. Dodam, pierwszego ebooka: ,,Adaptacja przedszkolna i szkolna przez relację  w czasie pandemii. Niezbędnik dla rodziców.

W publikacji zawarłam pożyteczne wskazówki, które sama wypróbowałam w czasie adaptacji moich dzieci. Adresatami pozostają rodzice, czy opiekunowie, którzy chcą, żeby dzieci skorzystały z placówek , zależy im jednak na tym, żeby dzieci czuły się tam dobrze i chciały tam pójść. Łagodna adaptacja z empatią to wyzwanie, zwłaszcza w warunkach pandemii i szczególnych wymagań sanitarnych, których podstawa jest dystans społeczny. Ale nie jesteśmy bezradni. Empatyczny rodzic znajdzie w tej publikacji  kilka podpowiedzi i wybrane elementy z przepisów sanitarnych, które mogą stać się narzędziami do nawiązania i podtrzymania relacji. Bo okazuje się, że zalecenia Głównego Instytutu Sanitarnego to nie samo zło.

Co znajdziesz w moim ebooku?

  • zrozumiesz skąd tyle napięcia w związku z adaptacją, dowiesz się jak działa lustro mózgowe
  • dowiesz się kiedy dziecko może zabrać ze sobą zabawkę do przedszkola,
  • co zrobić, kiedy nie może jej zabrać,
  • dowiesz się co teraz może rodzic, a czego nie mógł nawet przed pandemią
  • jak zadbać o adaptację dziecka ze specjalnymi potrzebami /np z opinią o wczesnym wspomaganiu rozwoju, tzw. WWR/
  • co brać pod uwagę, kiedy trzeba zmienić placówkę

Ten ebook to pigułka moich osobistych doświadczeń i wiedzy specjalistycznej oraz prawnej z tej tematyki. Więcej o ebooku – Adaptacja szkolna i przedszkolana w czasach pandemii – e-book.

Chcesz obejrzeć ebooka w środku ? Kliknij tutaj.

 

Zapraszam zatem, jestem przekonana, że znajdziesz tu wsparcie.