Łączę kropki w orzecznictwie.

Miło mi gościć Cię na mojej stronie.

Nazywam się Dolores Anna Żakiewicz. Kiedy zakładałam firmę Relacja -Pozytywna Sytaucja robiłam to z myślą o zamienianiu relacji w dobre sytuacje za pomoca pozytywnej dyscypliny, połączonej z self-reg. Z taką myślą założyłam też tę stronę. Prowadziłam warsztaty z tego zakresu, założyłam też bloga, który cieszy się wciąż dużym powodzeniem, dlatego go pozostawiam tutaj.

Historia moja jest taka, że mając dwoje dzieci od zawsze wiedziałam, że są INNE. Wtedy jeszcze nie wiedziałam na czym to polega. Po latach  już wiem- oboje są w spektrum autyzmu. Córka ma obecnie lat 14, syn -8.  To dlatego potrzebowali innego, alternatywnego podejścia w postani tandemu: pozytywna dyscyplina / self-reg.

Dziś, wciąż prowadzę warsztaty jw. – dla rodziców, specjalistów, ale wyłącznie w formie zamkniętej, na zamówienie konkretnych placówek lub grup. Realizuję też indywidualne doradztwo w zakresie tzw. ,,wychowania” dla rodziców i specjalistów. Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, czy oferty  w tym zakresie, po prostu kliknij i napisz do mnie na maila tutaj

Obecnie na co dzień inaczej tworzę pozytywne relacje . Koncentruję się na tworzeniu pozytywnych relacji między rodzicami a urzędami, instytucjami, w tym zajmuję się redagowaniem pism, odwołań i doradztwem w zakresie orzekania o niepełnosprawności, kształcenia specjalnego i pomocy społecznej. Jak ja to mówię  ,,łączę kropki w orzecznictwie „.

Dlaczego możesz mi zaufać w tej kwestii?

Prawie 10lat orzekałam w zespole ds orzekania o niepełnosprawności. Złożyłam egzamin państwowy w tym zakresie i posiadam certyfikat uprawniający do orzekania.

Prawie 10 lat pracowałam w powiatowym centrum pomocy rodzinie, gdzie świadczyłam poradnictwo specjalistyczne w zakresie orzekania o niepełnosprawności, orzekania o kształceniu specjlanym, świadczeń pomocy społecznej, w tym świadczeń rodzinnych, dofinansowań PFRON, ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych.

Do zakresu moich obowiązków należało również przygotowywanie pism do osób fizycznych i organizacji pozarządowych, zawieranie umów cywilno- prawnych zarówno z osobami fizycznymi jak i osobami prawnymi.

Z wykształcenia jestem magistrem socjologii, o specjalności: praca socjalna.

Jestem też tłumaczem Polskiego Języka Migowego.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym oraz orzeczeniem o niepełnosprawności, które wychowuję w duchu pozytywnej dyscypliny, bez kar i nagród.

Jeśli chcesz się dowiedzieć co oferuję w drugim zakresie kliknij tu, albo napisz do mnie na maila:

pomocnikrodzica.odwolania.pisma@gmail.com